KONST / Litografier / Färgseriegrafi 12678241
*
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 20:06:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 08:55:08
1
1.500 kr
5/8 20:00:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
*
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 08:55:08 | 1 | 1.500 kr |
5/8 20:00:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16